Estetik

Göz Kapağı Estetiği

Göz kapakları bakışımızı etkileyen yapılardan biridir.  Yaşlanmada ilk etkilenen bölgedir. Üst ve alt göz kapaklarındaki torbalanma ve buruşmuş deri hastaya uykusuz, yorgun ve üzgün bir ifade verir.

Göz kapağı operasyonu sonrası daha canlı bakış, iri gözler, göz kapağı, daha genç bakış , daha etkileyici gözler  sağlanabilir.

Karın Germe

Aşırı kilo alıp vermeler, doğumlar, beslenme tarzı ve yer çekimi karın derisinde, karın kaslarında karın yağ dokusunda deformasyonlar olur. Deride sarkma, yağ dokuda fazlalaşma, karın kaslarında gevşeme meydana gelir.

 

Hasta kıyafet giydiğinde bu bölgelerden rahatsız olur, alt kısımlarda kötü koku ve pişikler olabilir. Hastalarımız genelde kıyafet bulamamaktan şikayet ederler. Bu durun diyet ve spor ile düzeltilemez. Çözüm karın germe operasyonudur.

Burun Estetiği

Estetik cerrahi operasyonlarında simetri, oran ve denge önemli bir unsurdur. Ameliyat öncesinde ve ameliyat sırasında yüzdeki bazı noktalardan özel ölçümler yaparak o kişinin altın oranını bulmak önemli kısımdır.

 

Planladığımız  burun estetiğinde ; burun genişliği ile ağız genişliği arasındaki oran, burnun uzunluğu ile projeksiyonu arasındaki oran, yüzünün oturduğu dikdörtgenin kenarlarının birbirine oranı altın oran değerlerinde olmalıdır. Bu uygulamam ile, burnun, yüze ve başa göre uyumu, dengesi ve estetik görsel görüntüye en yüksek seviyede ulaşmasını sağlamaktayız.

Yüz ve Boyun Germe

Çevremizdeki şartlar her zaman değişmektedir. Bizimde bu değişime ayak uydurmamız gerekir. Yer çekimi, stres, beslenme tarzı tüm bu faktörler yüzümüzde değişikliklere yol açmaktadır. Yüzümüzdeki bu değişiklikler kişinin ruh sağlığını etkilemektedir. Her ne kadar kişi de genç aktif bir yaşam biçimi olsa da bu yüzünde ki değişiklikler kişiyi mutsuzluğa sokmaktadır.

Hacim kaybı , deri sarkmaları, cildin kalitesinin azalması ve yüzde ki kırışıklıklar bizi mutsuz eder. Mutsuz bir hayattan ise yapılacak müdahaleler ile yeni bir başlangıç yapılabilir.

Estetik

Estetik ve Plastik Cerrahi